Jak uczyć się szybko i zyskać więcej czasu na przyjemności?

Współczesny człowiek, niezależnie od tego czy jest uczniem, studentem, czy osobą pracującą, wciąż musi uczyć się nowych rzeczy i być w tym bardzo skuteczny.

Właściwy poziom koncentracji i sprawny system planowania sprawia, że zadania wykonujemy efektywniej. Szybsze czytanie, umiejętność wyciągania ważnych informacji z tekstu i zapamiętywania ich znacząco skracają naszą pracę.

Skoro tu jesteś na pewno już wiesz, że warto popracować nad swoją efektywnością i ciekawi Cię w jaki sposób możesz to zrobić. Pewnie próbowałeś stosować różne techniki na własna rękę, ale nie zawsze działały tak jak trzeba. Szukasz sprawdzonych, skutecznych rozwiązań. I doskonale trafiłeś!

Który kurs jest najlepszy dla Ciebie?

Wszystkie kursy organizowane przez Wrota Umysłu mają na celu zwiększenie efektywności, lepsze wykorzystanie czasu i zasobów naszego mózgu. Jednak w każdym wieku nasze potrzeby i cele są nieco inne. Przyjrzyj się poniższej liście i wybierz kurs najbardziej pasujący do Ciebie!

Kursy dla dzieci i młodzieży

3 klasa

Trzecia klasa dziewczynka
Usprawnienie czytania, logicznego myślenia, zwiększenie pewności siebie, przygotowanie do 4 klasy

4-6 klasa

Kurs dla klas 4-6
Jak poradzić sobie z coraz większą ilością nauki i jednocześnie mieć czas na przyjemności?

7-8 klasa

Siódma - ósma klasa - kurs
Szybkie czytanie, efektywna nauka, przygotowanie do egzaminu 8-klasisty

Szkoła średnia

Szkoła średnia - młodzież
Ucz się szybko i efektywnie, zdaj dobrze maturę, bądź gotowy na wyzwania akademickie

Podczas kursu pracujesz nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze

Skuteczna motywacja do działania

„Kiedyś zupełnie nie mogłam się zabrać za naukę. Wracałam ze szkoły i zajmowałam się głupotami aż do wieczora, cały czas czując, że ta nauka „wisi nade mną”. Kiedy wreszcie zaczynałam, byłam zmęczona i zła na siebie, że tak zwlekałam. Podczas kursu przeszłam przemianę! 🙂 To niesamowite, ale teraz po prostu od razu robię to co mam zrobić i później z czystym sumieniem leniuchuję :)”

Karolina, X LO Kraków

100% koncentracji

„Przed kursem potrafiłem czytać jedną stronę przez godzinę i i tak nic z tego nie pamiętałem – ciągle coś odciągało moją uwagę, czytałem kilka razy to samo zdanie, powtarzałem bezmyślnie. Teraz zawsze przed nauką stosuję jedno z ćwiczeń na koncentrację poznanych na kursie i zawsze działa 🙂 Dzięki temu po prostu szybciej kończę naukę i efekt jest o niebo lepszy.”

Tomek, student historii UJ

Efektywne czytanie

„Na pierwszych zajęciach czytałem 167 słów/minutę i miałem 70% zrozumienie tekstu. Po 7 tygodniach ćwiczeń kurs zakończyłem z wynikiem 816 słów/minutę, zrozumienie wynosiło 80%. Co ważne – czytanie w takim tempie sprawia, że mogę dany tekst przejrzeć dokładniej, lepiej go rozumiejąc (np. czytam go 2-3 razy w czasie, w którym wcześniej przeczytałbym tylko pół tekstu). Jestem bardzo zadowolony z efektów i wiem, że mogą być one jeszcze lepsze, dlatego ciągle ćwiczę.”

Rafał, student zarządzania, UEK

Skuteczna praca z tekstem

„O tym, że nie umiem pracować z tekstem dowiedziałam się podczas pisania pracy magisterskiej. Musiałam przeglądać szybko mnóstwo książek – wyszukiwać informacje, a później na ich podstawie pisać kolejne rozdziały. To był horror – tonęłam w morzu tekstów, nie wiedziałam od czego mam zacząć, jak zrobić plan. Czy lepiej najpierw przeczytać cały rozdział, a później pisać, czy pisać od razu podczas czytania? Jak wybrać to, co jest naprawdę istotne, aby nie tracić czasu na pisanie czegoś, co później trzeba będzie wykasować? Na kursie okazało się, że istnieją proste strategie, które pomagają ogarnąć ten chaos. Teraz już wiem, że z kolejną pracą pójdzie mi dużo szybciej i skuteczniej – polecam kurs wszystkim przyszłym magistrom!! :)”

Monika, studentka historii UP, nauczycielka j. polskiego

Wykorzystanie map myśli

„Przed kursem wiele słyszałem na temat map myśli, ale nigdy nie spróbowałem ich wykorzystać. Myślałem, że to takie niepoważne ćwiczenie, zabawa, czy coś. Ale kiedy podczas kursu zacząłem robić notatki w formie map zupełnie zmieniłem spojrzenie na naukę. Samo zrobienie takiej notatki to 70% sukcesu – wszystkie informacje same wchodzą do głowy. To zdecydowanie najbardziej pomocne narzędzie szybkiego uczenia się.”

Michał, student marketingu, AGH

Rozwój mózgu

„Zawsze byłam „roztrzepana” – spóźnialska, bałaganiarska… Nie potrafiłam trzymać się planu, wszystko robiłam na ostatnią chwilę. Jak na kursie słuchałam opisu „prawopółkulowca” nie mogłam uwierzyć – to dokładnie ja! 😉 Zaczęłam bardziej rozumieć swoje zachowania, no i od miesiąca pracuję nad rozwojem lewej półkuli. Nawet widzę jakieś efekty – mam taki jaśniejszy umysł na matematyce i chemii. Ale to dopiero początek ;)”

Magda, XII LO w Krakowie

Komfortowe warunki pracy

  • miła i przyjazna atmosfera
  • maksymalnie praktyczne ćwiczenia
  • kameralne grupy do 7 osób
  • różnorodna aktywność podczas zajęć

Bezpłatne spotkanie konsultacyjne

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji organizujemy bezpłatne spotkania konsultacyjne przed kursem, podczas których można zmierzyć swoje tempo czytania, porozmawiać o celach potrzebach oraz zapoznać się ze szczegółowym programem kursu.

Zapisz się na konsultację!